KOMPLETNÍ POČET DÍLŮ KAŽDÉ POVÍDKY NALEZNETE V NAVIGACI...

A co teď 11. část

28. srpna 2013 v 21:47 |  A co teď


Matyášek se pustil Hančiný ruky a ikdyž tohle asi nikdo nečekal,proťapkal kolem udivené Kiki přímo k Mirovi a natáhl k němu ručičky.
Miro hledal zoufalým pohledem záchranu u Hanky,měl pocit,že se o něj pokouší infarkt s mrtvicí dohromady,po včerejší opici se mu klepaly nohy a hlava neměla daleko k prasknutí.Hanka,ale jen jemně povytáhla obočí,vlastně byla spokojená že maličký tohle udělal,alespoň věděla,že Miro už pro něj není cizí.
Kiki jen udiveně stála a doslova s otevřenou pusou zírala jak ten prcek natahuje ruce k jejímu Mirovi.
"Co to jeee" vysoukala ze sebe nakonec opravdu velmi těžce.
Mirův pohled se jen na okamžik střetl s jejím,raději uhnul očima a podíval se dolu ke svým nohám kde stál Matyášek a a díval se na něj a ačkoliv opravdu neměl v úmyslu nijak převracet svůj život a měnit se v chůvu,nedokázal se prostě nesehnout a nevzít svého syna do náruče.
"No" vzdychl Miro,bylo mu jasný,že tohle už nijak neokecá, "Toto je Matýsek,moj syn" jeho hlas se trochu ztrácel,ale na jednu stranu cítil něco jako úlevu,už jen proto,že tuhle větu dokázala vyslovit.
Kiki zavřela pusu a zůstala jen koukat,nevěděla jestli má křičet,brečet,smát se nebo prostě jen odejít.
Hanka u dveří pochopila,že ta holka patří k Mirovi a že nejspíš vůbec nic neví.Nevěděla jestli má Matýska sebrat a odejít,nebo ho tam nechat a taky odejít,musela přece zařídit tolik věcí a času nazbyt není.
Bylo hrobové ticho,každý z těch tří se ted snažil vyznat jen ve svých myšlenkách a pocitech.
"Pipici doůůůů" protnul ticho Matyášek a začal si čepici tahat z hlavičky,už se mu to zdálo dlouhé a taky už mu bylo teplo.
"To vieš" vzpamatoval se Miro,postavil ho na nožičky a sundal mu čepičku a kabátek.
"Kedy si proňho prídete"podíval se na Hanku,žaludek měl,ale sevřený nervozitou,nedokázal vůbec odhadnout jak se teď Kiki zachová,jasně že se jí to chystal říct,ale takhle tedy opravdu nechtěl aby se to dozvěděla.
"Odpoledne"odpověděla,rozloučila se a odešla.To,že ale u Mira potkala Kiki jí dělalo opravdu starosti.
Miro prošel kolem stále ještě ochromené Kiki a zavřel dveře.Otočl se když viděl,že se Matýsek opět uvelebil na sedačce,nejistě k ní přstoupil blíž a chytil jí za ruku,Zvláštní,vždycky si myslel,že jí má jen proto,že je to kus,chlapy po ní slintali,ale byla jeho.Byl si jí prostě jistej,to že on sám rád využíval toho,že mu holky samy skakaly do postele nikdy neřešil,ale teď,co to cítí??? Přece nemá strach,že by ho snad opustila???
"Krystínka" zašeptal Miro,trhla sebou a svojí ruku vytáhla z té jeho .
"Ja som to nevedel,vysvetlím ti to" skoro žadonil.
"Co mi na tomhle chceš vysvětlovat" řekla smutně,přesto byl jejím hlase cítit vztek.
"Ja som to nevedel" zopakoval znova Miro
Kiki k němu zvedla oči,byl tak blízko ní a ona ho měla tak moc ráda.Nejraději by ho objala a přitiskla se k němu,ale tohle cítila jako obrovskou zradu.Jen se na něj tak dívala a chtělo se jí plakat.Miro sledoval její smutné oči,do kterých se tlačily slzy a nevěděl co říct.Chytil jí tváře do dlaní a přiblížil k ní svůj obličej.
"Nevedel som to" šeptal jí do tváře znova.
"Pochááátkuuu" ozval se najednou Matýsek neptrpělivě ze sedačky.
"Máš povinosti běž..." odtáhla se od něj Kiki a Miro už jen slyšel jak se zamyká v ložnici.
Kiki se svalila na postel a zoufale se rozplakala.Ani v tom nejhorším snu by jí nenapadlo že se něco takového může stát.
Miro naladil pohádku a posadil se vedle Matyáška se sklopenou hlavou.,cítil se mizerně,přes zeď byly slyšet Kikininy vzlyky a on neměl nejmenší tušení co bude dál.....................

Pokračování příště.......................
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama