KOMPLETNÍ POČET DÍLŮ KAŽDÉ POVÍDKY NALEZNETE V NAVIGACI...

A co teď 12. část

28. srpna 2013 v 21:49 |  A co teď


Miro neměl zdání jak dlouho takhle seděl zabraný jen do svých myšlenek,Vůbec nespozoroval,že si ho Matyášek už nějakou dobu prohlíží.
"Na Blumlu" podal mu plyšáka,jakoby vycítil že Mirovi je ouvej a v jeho dětské hlavičce věděl,že Blumla je ten největší kamarád.
"Čo" usmál se na něj Miro a chvíli nechapal co ten prcek chce.
"Blumlu,na" ještě víc k němu natáhl ručičky s medvídkem.
Mira zas ovládl takový zvláštní pocit,který nedokázal popsat a medvídka si od Matyaška vzal,chvíli ho žmoulal v rukou a a pak si svého syna posadil na klín.
Trochu se zaposlouchal,ale měl pocit že vzlyky v ložnici ustaly.Zvedl se i s malým v náruči a pomalými kroky došel ke dveřím ložnice.Lehce zaklepal.
"Krystínka" tiše zaprosil když se za dveřmi nic neozývalo zaklepal znova.
"Prosím ťa otvor,možme sa porozprávať" dál žadonil a maličký ho sledoval.Moc mu nerozuměl,slovenština pro něj byla ještě moc složitá.
Miro se smutně otočil zády ke dveřím a donesl malého zpět do obýváku a posadil ho zpátky na sedačku.
"Si hladný....chceč papať" opravil se Miro s povzdechem.
"Jo" odpověděl Matyášek
Miro začal skoumat obsah tašky od Hanky
"Pozrieme sa čo nám teta nechala" huhlal si pro sebe,ale v jeho hlase bylo slyšet jak ho všechno drtí.
Nakonec objevil co potřeboval a ohřál Matýáškovi těstoviny.Vzpoměl si,ale jak dopadlo minule rizoto a hned ho raději začal sám krmit.Matyášek samostřejmě opět zkoumal a komentoval každé sousto až se Miro přistihl,že se usmívá,
Když zarachotil klíč od ložnice Miro sebou trhl.
"Kde je ta fotka?" zeptala se Kiki napůl smutně a napůl naštvaně a dívala se jak Miro krmí Matyáška.Miro se na ní podíval,viděl jak je uplakaná a ten pohled ač se tomu sám trochu divil ho bolel.
"Aká..fotka" zeptal se tiše
"Akááá" protáhla Kiki "No ta jak si na ní s tetou" odpověděla mu s důrazem na poslední slovo.
"Neviem" odpověděl znova tiše a cítil jak se mus svírá žaludek.
"Hm" Kiki jen stiskla rty a začla pobíhat po obýváku a odstrkovat a nadzvedávat časopisy,otvírat šupliky ve snaze jí najít.
Miro jí chvíli sledoval a když si všiml jak i Matyášek na ní kouká vyplašenýma očíčkama chtěl aby už přestala.
"Jaj...je na stole pod tiskom" řekl Miro
Kiki se vrhla ke stolu a nadzvedla noviny.Vzala fotku do ruky a chvíli si jí prohlížela a párkrát také vrhla svůlj pohled na Matýska.
"Teta,že?" vypískla jízlivě a hodila fotku před Mira.
"Mamíííí,jááá" zbystřil Matýsek a ukázal maličkým prstíčkem na fotku.Miro jen zoufale zavřel oči,stiskl rty a uklonil hlavu trochu na stranu.
"Mamí,no jasně...počkej to je přece ta holka co tu zvonila" ztrácela Kiki ještě víc nervy a znova se jí hrnuly slzy do očí.
"Krystína,prestaň a nechaj si to vysvetliť" Miro se snažil mluvit klidně,aby tahle situace co nejméně dopadala na Matýska.
"Jáááá,jááá mám přestat,ty si dobrej" zapištěla a práskla dveřma od ložnice kde se znova zamkla.
"Zuobí pani" podíval se Matyášek na Mira a ten odložil lžičku kterou ho krmil na stoleček a přitáhl si ho k sobě...

Hana se snažila zařídit vše potřebné aby mohl být Miro zapsán do Matyáškova rodného listu.Sice se ho na to ještě nezeptala,ale byla si skoro jistá,že bude souhlasit. Danka byla velmi unavená ale při vědomí a když i úřady byli ochotny vyjít v téhle situaci vsříc a vše potřebné zařídit v nemocnici.Zbyývalo jen obeznámit Mira a zeptat se ho jestli se ke svému synovi přihlásí i úředně aby ten prcek neskončil po Danině smrti v dětském domově jako sirotek.

Když se Matýsek začal po jídle ukládat na sedačku došlo Mirovi,že asi usne,dal mu pod hlavičku malý polštářek a přikryl ho dekou,vduchu se modlil aby ten špuntík nechtěl zase zpívat,bylo to to poslední na co měl v tuhle chvíli náladu.Matýsek se,ale otočil s Blumlou v ručičkách a Miro sledoval jak se mu klíží očíčka.Když usnul Miro jen tak seděl a sledoval ho.
....Do boha,čo mám robiť...přemýšlel Miro......Pred pár dňami som o tebe nemal ani páru a teraz si tu, prevrátil si mi život hore nohami.chcem to vobec?...ptál se sám sebe Miro......Nechcem,chcem ten život čo som mal......sám si odpevěděl.......A čo bude kým ona zomrie?....dál Miro přemýšlel.....Předsa si nemože nikto mysliet,že ťa budem mať tu......Při téhle myšlence,ale Mira tak nějak zvláštně píchlo u srdce.....No a čo s ním bude?Veď má zrejme iba mňa a tú.tú tetu,ale sa nezdá že by si ho chcela nechať,čo budem robiť.... přikryl si Miro dlaněmi obličej a hluboce si vzdychl..............

Pokračování příště.........
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama