KOMPLETNÍ POČET DÍLŮ KAŽDÉ POVÍDKY NALEZNETE V NAVIGACI...

A co teď 13. část

28. srpna 2013 v 21:51 |  A co teď


Miro seděl v hlavě mu myšlenka skákala jednu přes druhou,sám nevěděl co je dobře a co ne,co by chtěl,nebo nechtě ani co by měl nebo neměl udělat.Nevyznal se vůbec v ničem natož sám v sobě.Pomalu došel k lednici a vyndal si vodu.v krku měl pořád vyprahlo a tak se lačně napil.Podíval se na spícího Matýska a jeho kroky se znova odebraly ke dveřím ložnice.Opět slabě zaklepal.
"Kiki,otvor prosím"
V ložnici se,ale zase nic nehýbalo a tak Miro od dalších pokusů upustil a šouravými kroky došel zpět do obýváku.Byl tím vším a taky včerejším opileckým extempore tak unavený.že si lehl na sedačku na bok ke svému synovi a pravou rukou ho objal kolem droboučkého tělíčka.cítil jak mu bije srdíčko a aniž by si to uvědomil ještě víc se k nemu přitiskl a zavřel oči.Usnul skoro hned.

Hanka ještě došla za doktorem aby se ujistila,že Danka bude schopná všechy uřední záležitosti vyřídit i z nemocničního lůžka a zeptat se ho jestli by bylo možné vše zařídit už zítra.
"Jistě paní Králová,myslím,že to půjde"ujistil ji doktor Macháček.
Hanka ani nepředpokládala,že všechno pujde takhle hladce a všichni se budou snažit vyjít všemožně vstříc.Zbýval tedy poslední krok a to zajít za Mirem a se vším ho obeznámit a vlastně i zjistit jestli je vůbec ochotný se Matyáškovým otcem stát oficiálně.

Mira probudil šramot a pootevřel oči.Kiki si v kuchyni dělala čaj a tak Miro pomalu vstal a aniž by ho spozorovala jí zezadu objal a svoje dlaně položil na její bříško.
"Prosímťa,nechaj si to vysvetliť" zašeptal jí do ucha.
Kiki ztuhla a položila ruce na linku,sklonila hlavu,ale mlčela.
"Kristínka"šeptal Miro stále přitisknutý na její záda "Viem o ňom pár dní,prosímťa ver mi,jeho mama zomiera,spal som s ňou iba raz,vtedy sme za nepoznali.ona ma pred sebou iba pár dní života.neviem čo mám robiť,neviem čo bude,neviem nič,iba to že je moj" Miro si skousl rty a Kiki se pomaloučku otočila.
"A co čekáš odemně?" zeptala se tiše.
Miro nevěděl co odpovědět,sledoval její uplakané oči a mlčel.
"Lhal si mi" dívala se na něj Kiki
"Ja viem,no čo som ti mal povedať,teta,no,bolo to prvé čo ma napadlo,ja sám som ......prepáč" sklopil Miro oči,nedostávalo se mu slov.
"Umírá?" zeptala se najednou jakoby jí to teprve došlo.
"Áno,preto ma vyhľadala inak by som sa zrejme vobec nedozvedel,že mám syna"
"A dál,Miro,co dál až umře?" zeptala se Kiki znova tiše
"Neviem" sklopil Miro oči
"Vezmeš si ho?" ptala se znova a Miro mlčel
"Já,ale nechci bý matkou cizího dítěte" zvedla Kiki trochu hlas.
Mira tahle slova nějak zabolela "Neije cudzi,je moj" vypadlo z něj naprosto spontáně.
"Šůůlat" vyrušil je Matyášek,který se posadil na sedačce a mnul si rozespalá očíčka.Miro se otočil a Kiki našpulila vzdorovitě pusu. A když Miro poodešel k malému vzal ho do náruče a odešel s ním na záchod,znova se otočila k lince a dodělala si čaj,který si znova odnesla do ložnice.

Hanka zazvonila u Mirovo dveří ve chvíli kdy s malým vycházel ze záchodu.
"Tetoo"usmál se Matyášek když Miro otevřel.
"Potřebovala bych s vámi mluvit" řekla Hanka
"Jasné,bežte ďalej" řekl Miro a pustil Hanku dovnitř.
Hanka se usadila a strčila maličkému do ruky autíčko co mu přinesla doufala,že ho tak zabaví a on bude co nejméně vnímat rozhovor,který se chystala s Mirem vést.
"Co vaše přítelkyně" zeptala se napřed opatrně.
"Nič,od rána zamknutá vo spálni" odpověděl Miro a čekal co mu Hanka chce
"To mě mrzí" řekla Hanka a pokračovala........
Miro jí poslouchal a čím dál tím víc mu tuhly rysy v obličeji.....Ježiši,mám sa upsať a už teraz,ja nechcem,mám ísť zasa do tej nemocnice,to nie,tam ma už nikto nedostane......Miro zase horečnatě přemýšlel a vubec nevěděl co odpovědět.
"Miro,on má jenom vás,já jsem cizí ženská,Danka svoje rodiče nikdy nepoznala,vyrostla v dětským domově,přece jí nenecháte umřít s vědomím,že ten malej skončí taky v dětským domově jako sirotek"
S Mirem se točil svět,hučelo mu hlavě a když mu Hanka oznámila,že vše je domluvený už na zítra udělalo se mu zle od žaludku.Zrychleně dýchal a cítil jak se mu klepe žaludek,ruce nohy všechno,Pane bože tohle on přece nechce,oči mu létaly z Hanky na Matyáška a zpět a všechny slova co se mu draly do úst skončily někde v krku.
"Miro,zítra ano?" zeptala se opatrně Hanka
Miro si dýchal do dlaně pravé ruky a nevěděl co má říct.
"Na hautoo" všiml si najednou jak mu Matyášek podává autíčko a bezelstně se na něj dívá.
"Miro?" zeptala se opatrně Hanka znova
"Jo,zajtra" vzdychl a jen mlčky sledoval jak se Hanka maličko usmála.
Neměl,ale vůbec tušení o tom,že Kiki stojí u pootevřených dveří ložnice a vše poslouchá a že se jí to vůbec nelíbí......................

Pokračování příště............
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama