KOMPLETNÍ POČET DÍLŮ KAŽDÉ POVÍDKY NALEZNETE V NAVIGACI...

A co teď 14. část

28. srpna 2013 v 21:53 |  A co teď


"Udělěj tatínkovi papa" pobídla Hanka malého a ten Mirovi ručičkou zamával.
"Papa" usmál se křečovitě Miro a sledoval jak Hanka s Matyáškem odchází.Seděl dál nehnutě s očima zabořenými do stěny před sebou.Cítil se jako v bublině z který není úniku a přitom v ní neuvěřitelnou rychlostí ubývá kyslík,který potřeboval k nadechnutí.Miro zavřel oči,svraštil obočí a ztěžka vzdychl.Hlavu nechal volně padnout na svá prsa a dlaněmi si přikryl obličej.
Kiki pořád stála u pootevřených dveří a rozhodovala se jestli má vyjít z ložnice a Mirovi říct,že všechno slyšela,ale že prostě takhle to ona nechce,přemýšlela jak si to Miro vlastně dál představuje,co si myslí,že zítra půjde nechá se zapsat do rodnýho listu toho kluka a až ta holka umře...jak říká...že ho prostě přivede sem a ona se bude starat.Tak to ne to se spletl,ona to takhle nechce.Na druhou stranu Miro pro ní byl středobod světa,milovala ho celým svým srdcem,když je tenkrát Adam seznámil a Miro se sní ještě ten večer vyspal,nevypadalo to že by chtěl nějak pokračovat,ale zbožňovala ho a snažila se s ním co nejvíce vídat a vždycky to skončilo stejně...v posteli,postupem času se jejich vztah rozvinul a teď s ním bydlí a přijde si nějaká cuchta že s ním má fakana? Kiki pomaloučku otevřela dveře a vešla do předsíně.Když nakoukla do obýváku,viděla MIra sesunutého v křesle s obličejem v dlaních.
"Miro" řekla a zůstala stál mezi dveřmi,Když si sundal dlaně z obličeje a zvedl k ní unavené vystresované a nešťastné oči,bylo jí ho líto.
"Kiki" hlesl Miro a natáhl k ní ruku,tak moc si přál a potřeboval aby tu ruku přijala a on jí mohl obejmout.Ona však jen stála a tak Miro svojí ruku pomaloučku stáhl zpět.
"Nepůjdeš tam zítra,že ne" řekla a dívala se na něj.
"Počúvala si" zeptal se tiše.
"Jo" odpověděla mu
"Pak teda vieš,že má iba mňa" mluvil Miro dál tiše,ale cítil jak v něm roste nevole k tomu co Kiki říká.
"No a co Miro,doteď tě nepotřeboval,má přece tu ženskou" stála si Kiki na svém
"Ona je cudza,kým sa nepodpíšem,pojde do domova" mluvil dál už trochu hlasitěji Miro.
"A když se podepíšeš,tak jako cooo?" protáhla Kiki
"Bude mať otca,kým už nie mamu" v Mirovi rostlo dál napětí.
"Tak má bejt v domově s otcem nebo bez něj,přece si ho nechceš vzít sem" i Kiki začínala přidávat na hlase.
Miro se na ní zadíval,ale neodpovídal,zdála se mu najednou taková cizí a ikdyž v duchu uznával,že vlastně jaký je v tom rozdíl,vždyť on se o něj přece nemůže starat,vadilo mu co Kiki říká.
"A já co jáááá" vypískla Kiki
"Čo tyyy" protáhl Miro a zamračil se na ní.
"No vlastně nic,já přece nejsem vůlbec důležitá" vypískla Kiki a a pořádně bouchla dveřmi od ložnice kde se dneska už po třetí zamkla.
"Do prdele" zařval Miro a prudce se svalil na sedačku,bylo mu jasné že i dnešní noc stráví zřejmě na ní.Dal si ruce pod hlavu a zavřel oči,přes zeď opět slyšel Kikininy vzlyky,které se snažil ze všech sil nevnímat.

Druhý den ráno,když Miro vstal,byl v bytě sám.Kiki odešla do práce.Přejel pčima smutně ložnici a několikero použitých kapesníku na letišti od jejího nočního pláče.
Snažl se moc nepřemýšlet,Jen se bezmyšlenkovitě oblékl,sedl do auta a vyrazil se sevřeným žaludkem do nemocnice.Ikdyž se mu do toho moc nechtělo cítil,že to prostě udělat musí,že to svému synovi a i Daně dluží,nebyl takový netvor aby jí nechal umřít s s tím,že Matyášek zůstane sám.
S třesousíma se nohama a žaludkem na vodě zaťukal na dveře téhož lékaře jako minule.
"Dál" ozvalo se a Miro vešel do místnosti kde už byli lidé z úřadu a i Hanka s Matýskem.
Matýsek byl zaražený,tohle prostředí na něj asi moc nepůsobilo a Miro se hned přitočil k Hance.
"Prečo tu je?" zeptal se
"Něměla jsem ho kam dát" odpověděla mu Hanka.
"Tak půjdeme" ozval se doktor Macháček a vybídl všechny k odchodu za Danou.
Miro cítil jak se mu dělá špatně a kapsách bundy si tvrdě mačkal prsty na rukou.
Dana ležela v posteli a vděčně se na Mira usmála,Miro jí úsměv opětoval,ale cítil jak velké úsilí do toho všeho musí dát.
"Dě..ku..ju ....ti" zašeptala Dana když bylo úředním věcěm učiněno za dost.
"Nieje za čo" snažil se Miro mluvit klidně.Díval se na ní a znova viděl ten den kdy z ní tenkrát nemohl spustit oči ani pak ruce.
..Bože moj..taká baba to bola...říkal si v duchu....Ako sa toto može stať,veď to je hrozné.....z myšlenek ho vytrhlo otevření dveří,vcházel doktor Macháček a ikdyž to bylo proti pravidlům nesl v naručí Matýska a pomalu ho předal Mirovi.Bylo nanejvýš lidské aby Dana cítila alespoň v rámci možností uspokojení úlevu a štěstí.
"Mamííí" zavolal Matyášek bezstarostně a Miro ho svíral v náručí jak jen mohl a sám se snažil udržet na uzdě své pocity.
Danka si je prohlížela a bylo vidět jak se v její tváři plné bolesti a utrpením zračí štěstí. Byla tak moc slabá,ale šťastná.
"Dě..ku..juu.mi..lu..ju vás" mluvila tiše a Miro viděl s jakou obrovskou námahou zvedla hubenou ruku a natáhla jí k nim.Miro se v ústech kousal do jazyka i pro něj byla tahle situace naprosto vyčerpávající.Ještě před pár dny by nevěřil,že by tohle zvládnul,jeho život byl doteď bezstarostný vlastně plný potěšení ze své práce,muziky,přízně holek a tohle pro něj bylo šílené.Když viděl jak Dana upíná ruku směrěm k němu a Matyáškoví,podíval se na doktora a ten kývl.Miro se i s Matýskem posadik k Daně na postel a ona s ulevou svou ruku položila na Matyáškovu nožičku.
"Broučku" zašeptala těžce "Matýsku" v očích se jí zračily slzy a i Miro cítil jak ho pálí oči.
"Mamíí" Matyášek možná vycítil,že není vše v pořádku a jeho slaboučký hlásek zněl až zoufale.Dana mu ze všech sil co měla stiskla nožičku.když Miro viděl její klepající se prsty položil svou pevnou dlaň na Daninu ruku,byli tak teď všichni tři spojeni..Matka,otec a jejich syn.Dana zavřela oči a vychutnávala si ten šťastný a zároveň věděla,že poslední okamžik kdy vidí svého syna a jeho otce,kterého prezevše nikdy nepřestala milovat.
"Pojďte.pojďte,už pujdeme" pobídl lékař Mira,ten naposledy stiskl Daně ruku a s Matyáškem v náručí vyšel z pokoje,kde na chodbě čekala Hanka .............

Pokračování příště...............
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama