KOMPLETNÍ POČET DÍLŮ KAŽDÉ POVÍDKY NALEZNETE V NAVIGACI...

A co teď 17. část

28. srpna 2013 v 21:59 |  A co teď


Když Miro zastavil před domem a z auta vystoupil,zjistil,že asi nebude tak jednoduché pobrat Matýska tašky od Hanky,hračky a ještě sedačku.Bezradně se podrbal ve vlasech a vytáhl telefon.
"No čo,treba to v klapne" podíval se na Matyáška a vytočil Kiki.
"Ahoj Krystínka mohla bys ísť pred dom prosím,ja bysom potreboval pomocť" zakousl se Miro do spodního rtu a trochu se zašklebil a ještě povytáhl obočí.
"To bude búrka Matýýýs" ještě na malého pokýval hlavou.
Matýsek neměl ponětí co mu tatínek povídá a tak ho jen se zájmem pozoroval ještě připoutany v sedačce.Miro vyndal tašky na chodník a když viděl jak se otvírají domovní dveře raději se naklonil do auta aby nemusel vidět Kikinu první reakci a Matýska ze sedačky odpoutal.
"No co to...." nestihla Kiki ani doříct,Miro využil momentu překvapení a Matýska jí vrazil do ruky.
"Zober ho prosím"
"To si ze mě děláš srandu" spustila Kiki,ale Miro na ní vrhl jen jakýsi prosebný pohled. "Prosím" zopakoval a ohnul se do auta aby vyndal i sadačku.Zamkl auto a posbíral tašky.Kiki stála s Matýskem v náručí špulila vzdorovitě pusu a polykala jedno ostré slovo za druhým.
Když Miro v přesdíni odložil věci a měl konečně prázdné ruce vzal Matýska z Kikinina náručí.
"Ďakujem" podíval se na ní a čekal ,že teď určitě spustí.
"Co to jako má bejt,to si děláš prdel" Mirovi bylo jasný že se ani moc nemýlil.
"Nie" zvedl k ní hlavu když na bobku Matýska zouval
"Jako....to snad nemyslíš vážně...to se mi snad zdá" zvedla Kiki ruce a trucovitě pohodila hlavou.
"Nedalo sa nič robiť,proste tu teraz pár dní bude" podíval se znova na ní.
"Jak pááár dnííí" zvedla Kiki znova hlas s důrazem na každé slovo.
"Tak....pár dní.....bude tu u svojho otca" Miro cítil že ztrácí trpělivost ani on nebyl z téhle situace nijak nadšený,ale co měl dělat,přece to nemohl a vlastně má pocit,že možná někde hluboko uvnitř ani odmítnout nechtěl,sám už zase nevěděl co cítí a ještě mu bude Kiki zase dělat scény,na to opravdu neměl náladu ani chuť.Věděl,že by asi bylo dobrý si sednout a o všem si promluvit,ale copak se s ní dá mluvit,hned piští a kňucí jen o tom co chce nebo nechce ona.Miro se zamračil,nechal Kiki stát v předsíni sebral tašky a odešel do obýváku kde si Matýsek rovnal na sedačku Blumlu s plyšovým psem od Mira.
Miro položil tašky a na stůl začal vyndavat jejich obsah.Jídlo pro Matýska co Hanka dala do krabiček a pečlivě popsala naskládal do lednice a vzal hromádku s oblečením a chvíli přemýšlel kam s ní.Pak v obýváku otevřel jednu skříňku a pár věcí co v ní bylo přerovnal vedle.Pak Matýskovi věci uložil tam a skříňku zavřel.Kiki stála mezi dveřmi a Mira pozorovala.Její pohled ale vůbec nenaznačoval nic dobrého.
"Můžeš mi říct,kde jako bude spát?" složila si ruce na prsa propíchla Mira očima.
Miro se postavil a podrbal na čele,no jo to mu nějak nedpšlo.když byla Kiki pryč spal s ním Matýsek v ložnici,ale jak teď?
"Ja si ľahnem tu,v obývačke" řekl,ale okamžite mu došlo,že asi řekl pěknou hloupost.
"No to ani náhodou,já s ním spát nebudu" vyštěkla Kiki
"No tak to tu roztahnem tebe" zkusil Miro další možnost.
"Cooo,já mám jako spát na sedačce? Jdu ráno do práce musím se vyspat" dál vyštěkávala Kiki a Mirovi docházela silně trpělivost.Nechtěl,ale před Matýskem křičet,všiml si jak jejich debatu sleduje.Pomaloučku došel až těsně k ní a zadíval se jí do očí.
"Vieš čo zlatko,bež do spálni,vyspinkaj sa ať niesi ráno ustatá a my sa vyspíme tu" usekával Miro tiše slova,Kiki viděla jak je Miro naštvaný,ale drží se a do očí už se jí zase hrnuly slzy,nikdy se nehádali až teď,kůli tomu fakanovi se jí všechno hroutí.Stáhla rty do sebe a otočila s k Mirovi zády.
Miro už toho měl tak nějak akorát,nechtěl se s ní hádat ani na ní být nepříjemný,ale ona mu jinou možnost nedávala.Tak moc by potřeboval aby ho alespoň trochu pochopila,podržela,pomohla mu a ona se zatím chová jako naprostej sobec,copak nechápe že jemu taky není zrovna do skoku.Navalilo se toho na něj za posledních pár dní tolik,že jen těžko mohl všechno vstřebat bez nějakých vedlejších reakcí.
Stála k němu zády,položil jí ruku na rameno,chtěl jen maličko podpory,nic víc,ona ale jeho ruku setřásla.
"Dojdu se osprchovat" špitla a zavřela se v koupelně,nechtěla aby Miro viděl jak se jí zase řinou po tvářích slzy.
Miro si vzdychl a otočil se na svého syna.
"Niečo pre teba mám" vzal Miro autíčka které odpoledne koupil spolu s plyšákem a sedačkou a sedl si s nima do křesla.
"Pozri...podívej" pořás si nemohl zvyknout na to že by na Matýska měl mluvit především česky.
"Hauto" smál se Matýsek a přicupital ke křeslu kde Miro seděl.Vztáhl svojí malou ručičku na autíčko co měl Miro na klíně.
"Drn drr drrr drrn" pojezdil si s ním Miro po stehni a Matýsek se snažil autíčko chytit
"Hauto" zopakoval Maličký a podíval se široce rozevřenýma kukadlama na Mira.Miro si najednou uvědomil,že i očíčka ma ten capart stejná jako on jasně ta barva se nedala zaměnit.
Když Kiki vyšla z koupelny šla rovnou do ložnice a zavřela za sebou dveře,Miro čekal že uslyší otočit klíčem,ale ne nezamkla se.
"Počkaj"pohladil Miro Matýska po vláskách a zaklepal na ložnici.
"Co je" ozvalo se spíš zoufale.
"Nič len,či by si nám dala len vankúš" otevřel Miro dveře a sebral z letiště polštář s dekou.Kiki ho sledovala a bylo jí opravdu mizerně.
"Miro" špitla
"Čo" zastavil se,ale nepodíval se na ní
"Mám tě ráda" popotáhla Kiki.
"Aj ja teba Krystínka" řekl tiše Miro a odešel z ložnice.
Kiki se otočila a zavřela oči snažila se usnout,ale vůbec jí to nešlo.

Miro pohledem zkontroloval malého a ohřál mu krupicovou kaši od Hanky.
"Papat" okomentoval Matýsek když Miro talířek položil na stůl.
Sednout si ale nehodlal a tak Miro vždy s plnou lžičkou musel za ním.
"Ham,Blumla" nastrčil Matýsek jednou před lžičkou medvídka potom zase plyšového psa a Miro si otíral pot z čela,ale cítil se tak nějak spokojený
"Ty ham" vzal Matýsek Mirovi ruku se lžičkou a otočil jí na něho a tak Miro jen tak přiložil lžičku k ústům a dělal že jí.
"Ne ty ham"nedal se ale Matýsek oklamat a tak chtě nechtě musel kaši spolknout.
"No tak sme sa všeci napapali" s úlevou si Miro oddychl a jak si z minule pamatoval šel rovnou do koupelny a napustil vodu do vany,pak ještě vyndal jako minule pár plastových pohárku a naházel je do vody.
"Tak pojď" postavil Matýska na sedačku a začal ho vyslékat.
"Cákat vodu,hlašky" poskakoval Matýsek na sedačce takže to nebylo vubec jednuduchý.Miro se sice znaveně,ale usmíval a pohledem znova sjel mateřské znaménko na Matyáškově zadečku.
Když ho Miro usadil do vany,díval se jak zase přelévá vodu sem a tam,ale neodcházel,pamatoval si co tu minule malý vyrobil za potopu.
Když ho pak už v pyžámku posadil na křeslo všiml si jak se začíná ukládat a v rychlosti rozháhl sedačku a jen co ho položil Matýsek si strčil paleček do pusinky,objal Blumlu a za chviličku už spokojeně spinkal Miro se jen v ryclosti osprchoval,byl tak hrozně unavený že netrvalo dlouho a vedle svého syna tvrdě usnul.Nevnímal to že Kiki je ještě vzhůru a horečnatě přemýšlí o tom,že možná když se zítra sbalí a od Mira odejde,pochopí že o ní může přijít a toho kluka se zbaví,přece ho za ní nevymění tomu prostě nechtěla veřit..............................
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama