KOMPLETNÍ POČET DÍLŮ KAŽDÉ POVÍDKY NALEZNETE V NAVIGACI...

A co teď 18. část

28. srpna 2013 v 22:04 |  A co teď


Mira ráno vzbudili jakési šimrání a dloubání.Pootevřel rozespale oči,Matýsek seděl u jeho hlavy a konečky jeho dlouhých blonďatých vlasů ho šimral na nose,občas taky maličkým prstíkem prozkoumal Mirovo nosní dírku a radostně se usmíval tomu jak se Miro kření.Miro si přejel daní po obličeji a usmál se.
"Ty jeden..." maličko do něj strčil ukazovákem pravé ruky.Matýskovi to přišlo směšné a jeho zvonivý smích se rozlehl po obýváku a tak Miro ukazovákem postrčil znova Matýsek se rozesmál ještě o trochu víc a Miro najednou cítil zase ten zvláštní pocit,který pořád nedokázal popsat ani ovládnout.Svalil Matýska na postel a začal ho lechtat,Matýsek se řechtal na plné kolo a kopal nožičkama.Miro se najednou uvědomil,že se svými rty dotýká jeho bříška a vtiskl mu polibek na pupík.
"A čo raňaj....budeme papat" opravil se zase Miro a na tváři mu zářil úsměv.
"Jo" odpověděl maličký a podíval se svému tátovi do očí.
Miro vylezl z postele a až teprve ted když stavěl vodu na čaj si vzpoměl na Kiki,dveře ložnice byly pootevřené a Miro sjel pohledem rozházenou postel,Kiki už tam nebyla,odešla do práce,ale jeho oči se zastavily na velkém kufru stojícím u skříně.
"Čo je toto" zahuhlal a vešel,nahlédl do kufru,kde na dně provokativně leželo pár Kikininých svetříků.Miro se zarazil a chvíli nechápal,pak ale pohodil hlavou.
"Aha takže takto.." zahuhlal si znova sám pro sebe a dveře od ložnice za sebou zavřel.Matýsek stál ještě v pyžámku a bosý v předsíni.
"Šůlat" pípnul a Miro už věděl co to znamená.
"Papat" komentoval Matýsek když ho Miro pak usadil na židli a dal mu koláč,který Hanka upekla.

Kiki byla v práci naprosto nepoužitelná,nejen že byla zase neskutečně nevyspalá,ale její myšlenky byly spíš u Mira a toho kluka než aby dokázala myslet na svojí práci.....Co asi Miro řekne až uvidí v ložnici kufr,který tam dala úmyslně,aby si uvědomil,že dělá věci,které se jí vůbec nelíbí a které ona vůbec nechce a že o ní může přijít,ale najednou už jí to zase jako tak geniální nápad nepřišlo,co když jí nechá odejít,co ona si pak počne,miluje ho,nedokáže si život bez něj představit a navíc-je to přece Miro Šmajda..holky jí ho závidí a ona jediná dokázala to že s ním bydlí,přece se ho nevzdá..no právě proto,musí mu ukázat.že by o ní mohl přijít.....honilo se jí v hlavě tisíce myšlenek a tloukla se jedna o druhou.

Miro složil sedačku a odnesl peřiny do ložnice kde znova pohledem zavadil o kufr.Musel sám sobě přiznat,že ho to trochu znepokojilo a ikdyž Kiki má rád nehodlá sebou nechat manipulovat ani se nenechá tlačit někam ke zdi a už vůbec nebude ona rozhodovat o tom jestli on si smí k sobě vzít svého syna. Zamračil se a trochu rázněji dveře zavřel.
Matýsek už se u Mira trochu víc otrkal a tak pobíhal po obýváku a hrál si s autíčky od Mira a všude sebou ještě poponášel Blumlu a plyšového psa a snažil se je na malá autíčka posadit povozit.Miro seděl u stolku a pozoroval ho.Myšlenky mu samostřejmě brouzdaly v hlavě sem a tam nevěděl co bude až Dana zemře,netušil do jaké míry je Hanka ochotná se o Matyáška postarat,on přece nemůže..hodně cestuje,má zkoušky,koncerty do noci,spousty a spousty pracovních schůzek a jak se zdá s Kiki počítat nemůže a jak tak pozoruje ani neví jestli chce počítat.její chování ho odpuzuje čím dál tím víc,ale rád jí má...to ano...jenže ona ho v tom nechává samotnýho,myslí jen na sebe.
Miro si vzdychl a vzal do ruky časopis ze kterého vypadla fotka co tam pořád ležela.
"Mamííí,já" přiskočil Matýsek a vzal fotku do ručičky.Miro se smutně usmál a lehce jí Matyáškovy z ručičky vytáhl.
"Mamííí andělíštovi" řekl Matýsek a otočil se zase k autíčkům a Mirovi to konečně došlo.
"Andělíštovi" řekl si potichu,...no jasně i na tohle ho připravila,že pujde k andělům. Miro silně stiskl víčka a zaklonil hlavu.
"Bo bo" vyrušil ho Matýsek
"Čo-co" nechápal Miro
"Bo bo"zopakoval mu Matýsek a Miro chvíli přemýšlel co že mu to ten prcek povídá
"Aha" zvedl se a došel do kuchyně kde ze skřínky vyndal bonbon,
"Bo bo" zatvářil se Matýsek už dost nešťastně
"No veď...na bonbon" divil se Miro,ale docházelo mu že Matýsek se asi dožaduje něčeho jimého.
"Bo bo" ještě jednou Matýsek zopakoval už dost netrpělivě a malou ručičkou se chytil za prdýlku.
"Jaj bože srať" vyhrkl Miro a donesl ho vítězoslavně na záchod.Sledoval jak se Matyášek soustředí a přišlo mu to děsně vtipný
"Bonbon...vole...a on sa chcel posrať" huhlal si pro sebe a usmíval se Miro.
Když k němu Matýsek zvedl očíčka a s ulevou mu oznámil,že "uš" Miro mu strčil do ruky toaleťák a díval se jak bezradně ho ten prcek žmoulá v ručičkách. "Neumiiim" protáhl Matýsek nešťasně a Miro vytřeštil oči. ....Do boha riť mu mám utěrať...zarazl se a sundal malého z mísy.Matyášek tak jak byl zvyklý se ručičkama opřel o zem a vystrčil na Mira prdelku.Miro házel toufalé pohledy,ale nezbylo mu než kus papíru odmotat a pokakanou prdelku mu utřít.

Bylo už dost odpoledne když se Kiki došourala domu,ještě zašla s kolegyní na kafe,potřebovala si pokecat,ale vzala si špatnou rádkyni,slyšela jen to aby neustupovala a ukázala Mirovi,že ona tohle trpět nebude a že buď ona nebo ten kluk.A tak se po těchto radách jen utvrdila v tom,že pravdu má ona a musí Mirovi dát jasně na jevo,že život s ním si teda představuje uplně jinak.
Odemkla a tiše vešla,svítilo se v obýváku a hrála televize,Nakoukla a viděla Matýska jak sedí u pohádky a Miro byl u sporáku.
"Ahoj" řekla zůstala stáz ve dveřích
"Ahoj" odpověděl Miro,ale ani se na ní nepodíval,vařil těstoviny a nechtě to připálit a po pravdě nějak neměl chuť se otáčet.
"To je čo v tej spálni" zeptal se bez vytáček a stále se díval jen na to jak míchá vařící se vřetýnka.
"Co jako,kufr nevidíš" odpověděla Kiki trochu dotčeně že se na ní ani neotočí
Miro ochutnal jestli už je to dos měkké a slil těstoviny do košíčku ve dřezu a pustil na ně studenou vodu.Pak se trpeve otočil.
"Sťahuješ sa?" zeptal se přímo a opřel se zadkem o linku.Vzal tím Kiki trochu vítr z plachet,ale ta už nehodlala ustoupit a když kolegyně říkala ať neustupuje tak to jistě bude mít ten kýžený efekt.
"Jo nebudu dělat chůvu,buď on nebo já" pohodila hlavou k Matyáškovi.
"Dobre,potom som si už vybral" zasyčel jí Miro do obličeje .prošel kolem a posadil si Mtyáška na sedačce na klín.
"Nezabudni povesit u dverí klúče,kým budeš odchádzať" ještě se na překvapenou a zkamenělou Kiki podíval a dál už se věnoval jen Matyáškovi.............


Pokračování příště........................
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama