KOMPLETNÍ POČET DÍLŮ KAŽDÉ POVÍDKY NALEZNETE V NAVIGACI...

A co teď 19. část

28. srpna 2013 v 22:05 |  A co teď


Kiki se prudce otočila na patě a práskla dveřmi od ložnice tak že sebou Matýsek i Miro trhli.Matýsek se vyplašeně podíval na Mira a ten mohl v jeho očíčkách číst obavu jak se lekl.
"Bum" vykulil na něj Miro žertovně oči a pokrčenými prsty ho trochu pošimral na bříšku ve snaze nedat na jevo,že se něco dějě,v duchu,ale zuřil,měl sto chutí vlítnout za Kiki do ložnice a říct jí něco pěkně peprnýho.Raději se,ale kousl do spodního rtu a vzek v sobě potlačil.
Během večeře a koupání byl,ale celý na trní,sledoval dveře ložnice a čekal jestli Kiki přece jen sbalí kufr,ale v ložnici bylo ticho,nic se tam nehýbalo a když si Miro uvědomil,že tam zase musí pro peřinu,moc se mu do toho nechtělo,ale Matyášek už se zase poslušně ukládal a tak Mirovi nezbylo než zaklepat na ložnici.
"Hm" ozvalo se tiše a Miro vstoupil,viděl jak Kiki sedí na letišti a kouká do země.
"Zoberiem si len deku a vankúš" řekl Miro a víc jí nevěnoval ani jediný pohled.Uložil pak maličkého na sedačku a ten obložený Blumlou a psem od Mira zase krásně usnul.Miro si sedl a chvíli ho pozoroval,když se dostavil ten známý pocit,který Mira naplňoval za poslední dny už po několikáté,usmál se a poposedl si k Matyáškovi blíž,chytil ho za nožičku aby cítil jeho teplo.

Na mobilu pípla Mirovi zpráva,když jí otevřel a přečetl si že nastaly nějaké komlikace a Hanka přijede až pozítří ani ho to nijak nerozhodilo,až se sám divil že v sobě necítí ani tu nejmenší nevoli a odepsal,že v pohodě a přidal ještě pár informací o tom co s Matýskem dělali a že je všechno v pořádku.Chvili ještě seděl u Matýska na sedačce když slyšel jak se dveře od ložnice otvírají,trochu se narovnal a čekal,nevěděl jestli Kiki už je sbalená a odchází a nebo ne.Slyšel jak jde na záchod a pak do koupelny,protože pustila sprchu usoudil,že balení kufru se asi nekoná.Ani sám nevěděl jak moc by ho to bolelo,za posledních pár dnů ho tak moc zklamala,že si nějak nebyl ničím jistý.
Kiki se osprchovala a natáhla na sebe župánek,už neplakala,slzy jí docházely a to co jí Miro řekl jí opravdu ranilo.On by jí snad opravdu nechal odejít,její srdce pukalo bolestí,ale zároveň nehodlala ani v nejmenším ustoupit.Když vešla do ložnice a rozsvítila zarazila se Miro seděl na letišti.
"Čakám tu na teba" řekl a snažil se aby jeho tón nebyl nepříjemný.
Kiki zůstala stát u dveří a jen se na něj dívala,nevěděla co čekat.
"Sadni si" pobídl jí Miro a trochu si poposedl aby jí udělal víc místa.
Kiki si sedla a cítila jak se celá klepe,jeho přítomnost jí znervózňovala.
"Počúvaj Krystína,je to jednoduché,buď mojho syna akceptovať budeš,alebo nie,ina možnost nieje" řekl Miro a koutkem oka se na ní podíval.
Kiki mlčela,nechtěla mu ted říct,že to ona nikdy nebude,akceptovat toho kluka,o kterém byla přesvědčená že jí všechno zničil,nebylo to,ale ani proto,že by snad chtěla Mira ušetřit zklamání,spíš měla strach že se pohádají a kam ona teď na noc pujde,už jednou jí řekl ať jde a co když by to udělal znova.
"Nemáš mi čo povedať?" zeptal se ještě Miro,ale už se na ní nepodíval,najednou měl pocit,že jít sem a snažit se nějak si to vyříkat byl hloupý nápad.Kiki se stále dívala do země a mlčela.
"Dobre" zvedl se Miro a pomalu odešel z ložnice rozhodnutý,že tohle byl poslední vstřícný krok z jeho strany.
Kiki se zvedla,zhasla a svalila se na letiště a ikdyž si myslela,že už žádné nemá znova se jí slzy řinuly po tvářích.Zabořila obličej do polštáře aby utlumila vzlyky,které jí vycházely z hrdla.
Miro pohledem zkontroloval spícího Matyáška a stejně jako včera se v rychlosti osprchoval sedl si pak v obýváku,nasadil sluchátka aby nerušil Matyáška a neslyšel zase to kňourání od vedle z ložnice a pustil si svojí oblíbenou muziku.Poslouchal dlouho,hudba ho uklidňovala a taky při ní dokázal docela dobře přemýšlet a srovnat si v hlavě všechno to co se kolem něj děje.Když pak pozdě v noci sluchátka odkládal věděl,že ve s vém životě bude muset ještě pár důležitých rozhodnutí učinit a jedním začně už zítra...
Kiki ráno vstávala zase celá rozlámaná,měla špatnou náladu a oči jí pálili od pláče.Vyčistila si v koupelně zuby a opláchla opuchlý obličej,když se otočila od osušky,zarazila se,ve dveřích koupelny stál bosý Matýsek s Blumlou v ručičce a díval se na ní.
"Co tu chceš" podívala se na něj Kiki napul udiveně a napůl nevrle.
"Šůlat" pípl tiše Matýsek a upínal na ní svoje kukadla navlas stejná jako má jeho táta............................

Pokračování příště......................
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama