KOMPLETNÍ POČET DÍLŮ KAŽDÉ POVÍDKY NALEZNETE V NAVIGACI...

A co teď 24. část

28. srpna 2013 v 22:14 |  A co teď


"To som blázon" zahuhlal Miro a došel si do bundy pro telefon,bylo na něm nespočet nepřijatých hovorů od Kiki a dva od Hanky.Vytočil její číslo,ale byla nedostupná.Kiki se mu volat nechtělo,zas by určitě vřískala,Tak si sedl na letiště a jen tak se natáhl přes obě půlky postele,oči se mu po probdělé noci klížily,ale usnout se bál...co když se Matýsek probudí,je tu s ním sám....Pořád nechápal kde se tu vzal,proč tu je a to jako tu s ním Kiki byla v noci sama??? Při vzpomínce na dnešní noc se usmál,vzpoměl si na Kamilu,bylo mu s ní fajn,ale nedovolila mu ani polbek,trochu se zamračil,na to on není zvyklý,holky mu nadbíhají a ona si ho klidně zarazí.Miro ohrnul spodní ret,zakroutil hlavou a sebejistě se usmál,
Matýskovo zakňourání Mira uvedlo zpátky do reality,otočil se na břicho a podíval a podíval se na něj.
"Ahoooj Matýs,kde si sa tu zobral?" usmál se Miro a natáhk ruku aby se mohl dotknout jeho nožičky.
"Já hajal,pani" ukázal Matýsek na postel a tak Miro pochopil,že asi fakt spal s Kiki.Nevěřícně zakroutil hlavou a vyškrábal se na hohy aby mohl Matýska z postýlky vyndat.V náručí s ním pak došel do obýváku,posadil ho na sedačku a pustil televizi,
"Pochátku" komentoval Matýsek a Miro mu jí naladil,byl totálně hotovej,nejraději by zalezl pod peřinu a usnul,teď ale musel jít a udělat svému synovi snídani.Postavil vodu na čaj a namazal rohlík.Ale nedalo mu to a tak vzal do ruky telefon a znova vytočil Hanku.
"No Miro" ozvala se tiše Hanka.
"Dobrý deň,čo sa..." nestačil Miro doříct.
"Miro já vám volala,ale nebral jste to" mluvila Hanka stále tiše a její hlas zněl divně.
"Ja viem,prepáčte,ja som,..."najednou nevědel co by jí řekl a tak raději mlčel.
"Danka večer zemřela" špitla Hanka a Miro slyšel tiché vzlyknutí.
ˇČože?" vylekal se Miro a promnul si oči dlaní.
"Můžete si Matýska dneska nechat?" ptala se dál přes tichý pláč Hanka.
"Iste,samozrejme." koktal trochu Miro,ale Hanka jen poděkovala a zavěsila.
Mirův pohled sjel na Matýska,který se zájmen sledoval pohádku a neměl nejmenší tušení,že jeho maminka,kterou by tak moc potřeboval už odešla k "andělíštovi" doopravdy.
"Do riti" vzdychl Miro a donesl snídani na stolek............

Miro pak přinesl Matýskovi všechny hračky co nakoupil a vysypal je na koberec,bylo tam od kostiček přes autíčka a ž po další plyšáky toho tolik,že Matýsek nevěděl co vzít do ručičky dřív.
"Jeee,jůůů" vejskal a očíčka mu zářily nadšením.Miro se na něj díval a usmíval se,usmíval se smutně ačkoliv vlastně Danu neznal,bylo mu ouzko.Najednou si naplno uvědomoval,že ikdyž je tu Hanka,má Matýsek jen jeho a on se teď o něj musí postarat.Neměl nejmenší ponětí jak to zvládne,ale tak nějak věřil,že zvládne.

"Ďakujem" šel Miro Kiki naproti do předsíně když navečer uslyšel jak odemyká.
"Hm" zabručela a zouvala si kozačky.
"Naozaj ďakujem,prepáč že som nebral telefon" sypal si Miro popel na hlavu.
"Proč si mi ho nebral?" zeptala se Kiki a podívala se na něj.
"Bol som nasratý" pokrčil Miro rameny.
"Proč si byl nasratý?" zeptala se znova Kiki
Miro mlčel,neodpovídal.
"Vyspíš se se mnou a pak bez jediného slova práskneš dveřma,nebereš mi telefon,přijdeš až ráno a ještě přijde ta ženská přivede kluka a s pláčem prosí aby tu zůstal.že ta holka umřela,sakra Miro...." zvýšila Kiki trochu hlas. "Musela jsem ho nakrmit,vykoupat a uspat" zvyšovala dál hlas.
"Prepáč" udělal k ní Miro dva kroky,vzal její ruce do svých a zvedl si je na prsa.
"Naozaj ďakujem" zopakoval "Budem sa snažiť aby sa to už nestalo"
"Hm...to je super" řekla a dívala se jak Miro její ruce zase pouští a pomalu se k ní otáčí zády a odchází zpátky za Matýskem do obýváku.A čkoliv byl rád,že se o Matýska postarala,byla mu tak moc cizí...............

Pokračování příště
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama