KOMPLETNÍ POČET DÍLŮ KAŽDÉ POVÍDKY NALEZNETE V NAVIGACI...

A co teď 25. část

28. srpna 2013 v 22:17 |  A co teď


Kiki pověsila kabelku,nebylo jí moc dobře,cítila,že se jí Miro vzdaluje a začínala si uvědomovat,že pokud ona sama svůj přístup,alespoň trochu nezmění může o něj přijít,což nechtěla,ale taky nechtěla dítě.
Pomalu vešla do obýváku,Miro seděl v křesle a Matýsek k ní zvedl hlavičku a natáhk ručičku s napnutým ukazováčkem.
"Paní,já hajal" sdělil pyšně Mirovi.
Miro se na něj podíval a pak na Kiki,měl smíšené pocity,nevěděl co si má o včerejším večeru,co se Kiki týká myslet,ale tomu,že by se o Matýska starala z lásky nevěřil.
Kiki se jen maličko usmála a podívala se na něj.
"No,hajal" řekla spíš jen sama pro sebe a odešla ke kuchyšké lince udělat si kafe.
"Můžu?" zeptala se pak s plným šálkem v ruce
"Iste" pokrčil Miro rameny a Kiki se posadila proti němu,zamíchala kávu a trošku horké usrkla.
Venku už se setmělo a za okny foukal studený listopadový vítr.V obýváku,ale vládlo ticho,jen televize hrála.Kiki upíjela kávu nepřítomě koukala na televizi a sem tam její pohled sjel na Matýska rochnícího se v kupě hraček na koberci,nebo na Mira,který ho sledoval a vyhýbal se pohledu na Kiki.
"Papat" ozval se Matýsek po chvíli.
"Si hladný?" uvědomil si Miro,že vlastně už pomalu přichází čas Matýskovi večeře,zvedl a odešel do kuchyně.Otevřel lednici a podrbal se na bradě,kromě zbytku bramborové kaše tam nic moc nebylo.,nandal jí na talíř a troch bezradně si jí prohlížel.
"Asi bysme měli nakoupit" řekla Kiki tiše a zvedla k Mirovi ze sedačky hlavu.
"To hej" našpulil Miro rty.
"V mrazáku je šunka,mu jí dej" řekla znova tiše a dál se na Mira dívala.
"Naozaj? Ďakujem" sehnul se Miro do mrazáku a aby šunku našel a rozmrazil.
Zabraný do přípravy Matyáškovi večeře se přistihl,jako už dneska po několikáté,že myslí na Kamilu a ze všech sil se snaží najít nějaký způsob jak by jí mohl zase vidět.
"Haf,pipi,búú" doléhalo k němu Matýskovo žvatlání a když se konečně Miro otočil s teplou večeří na talíři Matýsek stál u sedící Kiki a na kolenou jí přidržoval skládací omyvatelnou mekkou knížku se zvířátky a zaujatě jí vysvětloval,co je které zvířátko zač.Kiki měla skloněnou hlavu a kývala.Nebavilo jí to a už vůbec neměla chuť si s Matýskem hrát,ale snažila se hlavně kůli Mirovi.
"Tak ideme papať" podíval se Miro na Kiki a zas nevěděl co si myslet.
"Papat"zopakoval Matýsek a snažil se vyškrábat na sedačku,Kiki ho chvíli pozorovala a pak za zadeček povytáhla a Matýsek se uvelebil k večeři.Miro si oddychl,že dneska snad nebude muset krmit všechny plyšáky a nedej bože ještě Kiki.
Když potom Miro s malým zmizeli v koupelně Kiki si oddychla a úlevným povzdechme se opřela o sedačku.Nevěděla jestli tohle bude správná cesta,ale věděla,že o Mira prostě přijít nechce.A tak se rozhodla,že se bude trochu snažit a pokusí se v sobě svojí antipatii k malému Matyáškovi potlačit.
Matýsek usnul za chviličku a Miro už opravdu sotva koukal,přežít tenhle den po probdělé noci bylo náročné a tak rovnou od spícího Matýska zalezl do koupelny a osprchoval se.Slyšel jak Kiki v kuchyni mye nádobí a pak přepíná televizi.Zabalil se do županu a do obýváku jen nakoukl.Kiki k němu zvedla hlavu a usmála se,trochu poposedla,myslela,že si jde k ní sednout.
"Prepáč už nevládzem,idem spať" podíval se na ní Miro a zmizel v ložnici.
"Hm" našpulila Kiki rty a pokývala hlavou.
Maličkatou chvíli ještě přepínala televizi ale pak se rozhodla že pujde také spát,v noci toho díky malému a Mirovo nepřítomnosti taky moc nenaspala a tak se jen opláchla a potichu vklouzla do ložnice,Matýsek jako vždy spinkal s Blumlou a psem a Miro ležel na zádech a oddychoval,ještě ale zaregistroval,že Kiki přišla a lehla si vedle něj na bok,maličko se přitulila a chytla ho za ruku.Miro se nehýbal,ale pod zavřenými víčky se kochal obrázkem Kamily a do šera ložnice se usmíval.............................

Pokračování příště.....................
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama