KOMPLETNÍ POČET DÍLŮ KAŽDÉ POVÍDKY NALEZNETE V NAVIGACI...

A co teď 26. část

28. srpna 2013 v 22:19 |  A co teď


"Dobré ráno,spi"zašeptala Kiki když sebou Miro při zvuku jejího budíku škubl a pootevřel oči.Trochu zabručel a otočil se na druhý bok.Dlouhé vlnité vlasy mu splývaly po polštáři a Kiki se na ně zálibně podívala a koutkem oka zavadila o postýlu ve které spinkal Matýsek,ležel na bříšku a hlavičku měl otočenou směrem k Mirovi.Kiki skrabatila tváře a nespokojeně vzdychla.Vzala župánek,zhasla lampičku a potichu vyšla z ložnice.Neměla dobrou náladu,ten kluk jí prostě vadil,ale Mira milovala a on se v tom malym smradovi vidí.Tak co má dělat? Cítila se rozervaná a ponížená.Zamkla za sebou byt a vyšla do chladného rána,plná nepříjemných pocitů.

Matýsek se probudil a posadil v postýlce,chvíli sledoval spícího Mira a snažil se na něj přes mřížky dosáhnout ručičkou.Miro byl,ale dost daleko a on na něj nedosáhl
"tínek šůlat" špitl nešťastně Matýsek,ale Miro spal dost tvrdě a ani to s ním nehnulo.
Matýsek na něj dál nešťastně koukal a svou prosbu zopakoval.
Když ani na potřetí tichounké "šůůlat" nezabíralo Matýsek začal natahovat k pláči,to už Miro z povzdáli cosi zaslechl a otevřel oči.Matýsek držel Blumlu a v očíčkách měl slzičky.
"Copak chrobáčik" usmál se na něj Miro a Matýsek si promnul uslzené očíčko
"Šůů..la..at" znělo už docela zoufale.Miro pochopil že je nejvyšší čas a vyskočil z postele vzal Matýska do náruče už ale jen cítil teplo a mokro na svém bříše.
"Jaj" zarazil se Miro a maličko ho od sebe odtáhl.Matýsek se zoufale rozplakal a roztahoval od sebe nožičky v mokrém pyžámku.
"To nič" vzpamatoval se Miro a odnesl ho do koupelny.
"Já šů..la..la" kňoural Matýsek mezi vzlyky a bylo vidět jak moc nešťastný z toho že se počůral je.
"To nič..nic broučku" snažil se Miro vybírat česká slova aby ho utišil.Svlékl mu pyžámko otřel počůrané nožičky a převlékl do suchého a čistého oblečení.
Pak pustil televizi,naladil dětský kanál a doufal,že pohádka zabere.Matýsek se opravdu trochu sklidnil a podíval se na Mira.
"Blumlu" zaprosil a Mirovi došlo,že ho v tom spěchu nechali v ložnici.

Ikdyž bylo venku dost chladno,rozhodl se Miro,že po snídani půjdou na procházku,doufal totiž že když vyrazí směrem k pískovišti možná potká Kamilu.
Hřiště bylo,ale úplně prázdné a Miro se zklamaně rozhlížel.Matýsek se ale ani v tom sychravém počasí nedal odradit od toho aby ho Miro párkrát nezatočil
na kolotoči a nepohoupal na houpačce,Matýskovi zima vůbec nevadila a tak se z houpačky znova rozběhl ke kolotoči,Miro se usmál a ještě jednou ho na něj vysadil a maličko zatočil.
"Není na to zima?" ozvalo se najednou Mirovi za zády až sebou trhnul.Ten hlas,ale poznal,rty se mu roztáhly do zářivého úsměvu a když se otočil díval se přímo do Kamiliných očí.
"Ahoj" pořád se usmíval a nemohl z ní spustit oči.
"No,asi hej" odpověděl a Matýska i přes jeho protesty z kolotoče sundal.
"A kde máš malú?" zeptal se Kamily když si uvědomil,že je tu sama.
"Doma,jdu jen tady do krámku,ale když jsem vás tu viděla....." usmála se Kamila a ukazováčkem pravé ruky cvrnkla Matýska do nosu.
"Do krámku,hovoríš? Tiež by som mal,možme ti robiť spoločnost" vzpoměl si Miro,že doma toho k jídlu moc není a chytil se příležitosti jak být ješte chvíli v Kamiliný společnosti.
"Joo" usmála se Kamila a společně potom vykročili směrem k maličkému obchodu,kde se dalo nakoupit jen to nejnutnější,nebylo to daleko,ale Miro ani netušil,že tam něco takového je.Vždy jezdili s Kiki autem na větší nákupy do obchodního centra a o drobnosti už se pak nestaral.
Miro koupil pár nezbytností a pak se zarazil.
"Obed" zahuhlal si pro sebe když mu došlo,že vlastně ani neví co by mu měl dát k obědu.
"Budeš vařit?" usmála se Kamila
"No asi by som mal,nič tam nieje" odpověděl Miro,sám sebe vždycky nějak odbyl,ale teď je to jiné,nemůže dát malému k obědu banán,usmál se Miro sám pro sebe.Nakonec přece jen něco nakoupil a společně vyšli ven.Miro cítil jak mu v kapse vybruje mobil a postavil Matýska na chodník.
"Áno,Hanka,dobrý deň" ozval se Miro do mobilu.
ˇÁno....nie,no neviem...no dobre,ale pozajtra ja musím odýsť mimo Prahu...dobre zavolajte...jasne..majte sa" típl Miro hovor a trochu si vzdychl.
Kamila dělala že Mirův hovor neposlouchala,ale neslyšet se nedalo.
"Starosti?" zeptala se.
"Tak trocha,jeho mama zomrela a je potreba všetko nejako vyriešiť" řekl Miro potichu ikdyž mu bylo jasný že Matýsek tomu nerozumí snažil se tišit hlas.
"Tá Hanka,vieš hovoril som ti o nej,nieje na tom dobre.Dana bola ako jej vlastná,pohreb vybavuje ona a ja musím odýsť je to doležité...Takže Matýs,možno pojdeš s ockom na výlet" sklonil hlavu a na Matýska se usmál.
"To chápu" pokývala Kamila hlavou."Tak se měj já už musím" podívala se na Mira a pomalu odcházela.Miro stál jako přimražený a ačkoliv si za poslední dva dny snad tisíckrát říkal,že až jí zase uvidí,řekne jí o telefon,mlčel a jen se za odcházející Kamilou smutně díval.

Miro uvařil těstoviny se zeleninou a nandal plný talíř,měl už taky hlad a tak se rozhodl si dát spolu s Matýskem.
"Jee kulišty" zajásal Matýsek když viděl hrášek na talíři a okamžitě zabořil do těstovin dva prstíky aby hrášek vylovil.Miro protočil oči,bylo mu jasné že kuličky budou zase všude možně,ale zůstaval v klidu,přemýšlel o Kamile...sakra proč si jí neřekl o ten telefon,je blbej nebo co? Možná se bál že by odmítla,ale to snad né,přece to byla ona kdo za nimi na hřiště přišel,přece kdyby nechtěla,dělala by že je nevidí......
Také se mu honila hlavou jeho pozítřejší cesta...co když to Hanka nezvládne a nebude si moct Matýska vzít,co bude dělat,jet tam musí a vláčet Matyáška sebou až někam k Olomouci??? Co kdyby řekl Kiki,mohla by si vzít volno,včera si s ním přece hrála,ale nééé,hloupost,řekl jí přece že už se to nebude opakovat a hlavně nevěří tomu,že se najednou změnila,tak co má sakra dělat........Miro horečnatě přemýšlel a přitom krmil sebe i Matýska,Matýsek si pečlivě každý hrášek vydobil z talíře sám a když Miro viděl jak je upatlaný jen zakroutil hlavou.
"Hajat tayyyy" ukázal Matyášek po obědě na sedačku a protože byl zvyklý po obědě spinkat sebral Blumlu a sám se uložil.Miro usoudil že by nebylo marný si taky trochu schrupnout a lehl si na bok ke svému synovi.

Navečer když přišla Kiki domu,táhla plnou tašku nákupu.
"Čo to ťaháš" povytáhl Miro obočí když s ní v předsíni s funěním hodila na zem.
"Nakoupila jsem" odpvěděla a usmívala se.
"Veď autom zme mohli,nie" kroutil Miro hlavou
"To máš fuk" odfrkla si Kiki a sesunula se na sedačku,kde si Matýsek maloval do sešitu různé klikiháky.
MIro se mračil,nechápal proč to přitáhla,přece vždycky jezdili autem.
"Já jen abyste tu něco měli" podívala se na něj Kiki.
"Ako,abysme tu niečo mali?" zamračil se znova Miro
"Nooo" protáhla Kiki "Já ráno jedu do Mnichova...je to jen taková rychlovka,ale je to důležitý,šéf mě tam chce" vysvětlila Kiki Mirovi a podívala se na něj.
"Čoooo?" vyvalil na ní Miro oči.
"Ježiš co děláš,jezdím přece často" divila se Kiki
"Veď predsa vieš,že pozajtra musím odýsť,no nič,vlastne to nieje tvoja starosť" stáhnul Miro svuj útok když si uvědomil že jí nemůže a vlastně ani nechce nic vyčítat,Matýsek je jeho a on se o něj postará nepotřebuje jí.Vlastně jak mohl být tak blbej a naivní a byť jen na minutu si myslet,že by se na ní mohl spolehnout............

Pokračování příště............................
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama