KOMPLETNÍ POČET DÍLŮ KAŽDÉ POVÍDKY NALEZNETE V NAVIGACI...

Návrat

28. srpna 2013 v 20:40 |  Návrat


Helena byla sama doma a vychutnávala si to,obvykle tu bývá rušno,bydlí spolu s rodiči a mladší sestrou.Dívala se na televizi,ale bylo to nudné a tak přesedla k počítači z mističky ujídala chipsy a hrála hry.Zabraná do hraní sebou cukla když se ozval zvonek ze zdola od vchodu do paneláku.
"Prosím" zvedla domácí telefon,ale nic bylo tam ticho
"No prosím" řekla trochu hlasitěji a když dole uslyšela šramot napadlo jí,že se možná vrací někdo z rodiny ikdyž dneska tu měla být sama,trochu zklamaně stála ve dveřích s ledovala jak na displeji výtahu blikají patra až se zastavil právě v tom jejich.Dveře výtahu se pomalu otvírají a Helča zvědavě nakoukne dovnitř.trochu se zarazí,málem by ho nepoznala.Má na sobě černou bundu s vyhrnutými kukávy,černé kalhoty,na hlavě naraženou černou čepici a přes rameno velkou cestovní tašku.Jeho oči zakrývají černé sluneční brýle.Chvíli váha neuvěřitelně se za tu dobu změnil.
"Ahoj Helenka" promluví tíše a ona už o jeho identitě vůbec nepochybovala.Opřela si čelo o hranu dveří a mlčela,neměla co říct.Tak hrozně dlouho ho neviděla,zlobila se na něj a vlastně pořád zlobí.Když odjížděl,nic jí neřekl,tolik věcí nevysvětlil,nezavolal.Ztratila na něj veškerý kontakt a nedoufala,že ho ještě někdy uvidí.
A teď...teď tu najednou stojí Miro,její Miro,kterého tolik milovala.Pomaloučku k ní přistoupil a chtěl jí pohladit.Ucukla a Miro ruku smutně spustil zpátky.
"Helenka,daj mi prosím šancu,abysom ti mohol všetko vysvetlit,pak ma kľudne vyhoď,len ma prosím vypočuj" prosil Miro tiše.
Hela zvedla hlavu,ale nic neříkala,mísí se v ní vztek,malá nenávist za to co jí udělal,jak moc jí tenkrát ublížil,ale zároveň se jí podlamují kolena.Nechce to,ale na sobě dát znát.Vzpoměla si jak odtažitě se k ní tehdy před dvěma roky choval,když měl v plánu od ní odejít.jinam.
"Tak vypočuješ ma?" zeptá se znova trochu naléhavěji Miro.
Nemá sílu ho vyhodit,tak ráda by se mu podívala do jeho očí,jestli se z nich vytratil,ten zamilovaný výraz,kterým se na ní dívával,tak ráda by mu prohrábla jeho dlouhé vlnité vlasy,ale brýle a čepice je to první co jí v tom brání.Helenka pokrčí rameny stále se mu dívá do tmavých brýlí.
"Dobre,no možno by som radšej hovoril vo vnútri ako tady na chodbe" zaprosí ještě Miro.
Jo přesně tohle jsem čekala,pomyslela si Helenka,ale váhá...má ho pozvat dál? Nakonec odedveři ustoupí a Miro se smutně usměje a protáhne se kolem ní do malé předsíňky kde si odloží tašku a na ní položí svou bundu.Mezi tím co si zouvá svoje černé boty projde Hela do kuchyně a zády se opře o linku.Miro pomalými kroky dojde za ní a dívá se jak smutně stojí u linky.Moc jí jeho přítomnost boli,bolí snad ještě víc než jeho ztráta a jeho nepřítomnost,
"Tak se posaď" řekne Hela tiše a Miro se usadí na židli.
"Sadni si tiž prosím" šeptne a podívá se na ní.
Helenka se posadí vedle něho a Miro si svou židli přisune blíž,ona ale hned tu svou o kousek dál odsune a tak Miro smutně sepne ruce na svém klíně.
"Neviem ako by som začal" začne tiše.
"No možná by sis mohl sundat ty brýle" vysouká ze sebe Hellenka,chce se mu už do těch krásných očí jaké si pamatuje konečně podívat.
"Prepáč" cukne sebou Miro a položí brýle na stůl,vedle ješte čepici,kterou si teprve teď sundal z hlavy.Má krásné husté vlasy,mnohem delší než si je Hela pamatuje,nahoře od čepice trochu zacuchané.Jeho oči jsou stále tak krásné a teď se Helče zdají i mnohem víc odpočinuté něž když Mira viděla naposledy.Jejich pohledy se krátce setkají,ale Helenka ten kontakt raději hned utne,nechce propadnout jejich kouzlu.
Miro se nervózně kousl do rtů.
"No možno by bolo lepšie keby si sa pýtala" navrhl nejistě
"Já se nepotřebuju na nic ptát,vše si mi vysvětlil už tehdy,když si odešel" vyjela na něj Helenka možná trochu víc než by sama chtěla.
"Ale nie,počkaj" zavrtěl Miro hlavou "Nechcem aby si si myslela,že som tým odchodom preč na teba zabudol....proste ľutujem,lebo teraz viem,že mi to nič dobré neprineslo a ja...my zme ztratili dva roky láska" přisunul se Miro zase blíž a vzal Helenčinu ruku do své.
"Nešahej na mě" rychle svojí ruku vytrhla a Miro si smutně vzdychl.
"Helenka,ja viem,že to bola chyby,no vieš aký som,chcem toto,toto, toto a niekedy sa mi nedarí domyslieť dosledky,ja viem že som to posral,ale tiež viem.že druhýkrát tuto chybu neurobím" mluvil dál a znova jí chytil za ruku.
"Kolikrát ti mám říkat abys na mě nesahal" vyštěkla Helenka a prudce vyskočila ze židle,pane bože přece se mu nepoddá,tolik jí ublížil,tolk bezesných a proplakaných nocí co jí připravil,kyž se jí najednou přestal ozývat a pak se dozvěděla že odjel do Ameriky bez slůvka rozloučení.
"Helenka.,ja viem,že som ti ublížil,no mám ťa stále rád,veď aj ty mňa" díval se na ní Miro a ona ikdyby tisíckrát nechtěla v jeho očích četla že to myslí upřímně.
Raději se otočila a znova odešla k lince,opřela se o ní dlaněmi a sklonila hlavu cítila jak se jí hrnou slzy do očí.
Miro se zvedl a zezadu ji objal.
"Pusť" zavrtěla se ve snaze jeho ruce setřást,ale každý jeho dotek byl elektrizující rána pod kterou se trhala jako ta nejjemnější pavučinka.
"Nie,už nikdy ťa nepustím" zašeptal Miro a odhrnul jí vlasy z krku na který jí políbil.
"Pusť" zaprosila znova Helenka zoufale,ale věděla,že ikdyž jí tak moc ublížil,nikdy ho v srdci nosit nepřestala a modlila se aby jednou nadešl den a on se vrátil a ted tu ten den je.
Pomalu se k Mirovi otočila čelem a zadívala se mu do olivových očí,na které vždy lovil spoutu holek,ale přednost dával kdysi jen jediné...jí.
"Já nechci" zašeptala přes slzy když cítila jak se jeho rty přibližují.
"Ja viem" zašeptal Miro a spojil jejich rty.Helenka ještě chvíli odolávala,ale pak podlehla a nechala Mirův jazyk aby se spojil s tím jejím.
Miro jí pevně tiskl a věděl že už nikdy se nebude chovat tak bláznivě jako před dvěma roky kdy ho jeho sny pohltily,už věděl že vše co potřebuje ke štěstí má i tady. Helenka mu zabořila ruce do blonďatých vlasů její láska,kterou se dva roky snažila zadusit mohla zase volně dýchat............

KONEC
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama