KOMPLETNÍ POČET DÍLŮ KAŽDÉ POVÍDKY NALEZNETE V NAVIGACI...

Škola ro(c)ku 57.část

30. března 2017 v 20:46 |  Škola ro(c)ku
PROTOŽE OD ZÍTŘKA NEVÍM JAK NA TOM BUDU PŘES VÍKEND S ČASEM...JE TU DALŠÍ DÍLEK UŽ DNES...... :)


"Tak s tímhle ráno k vašemu lékaři, vystaví vám neschopenku a kdyby cokoli přijedete sem třeba i v noci" usmál se postarší doktor a podal naprosto zdeptanému Mirovi list papíru spolu s recepty.
"Rozumíte jak s těmi léky? Je vám dobře? " zeptal se ještě při pohledu na Mirův bledý obličej a nepřítomný výraz a přesunul ruku s lejstry s setře.
"Sestřička vas doprovodí, nejste tu sám?!?" spíš konstatoval než se ptal a povzbudivě se usmál.
"Bude to v pořádku.. " dodal ještě a pohledem pobídl sestru aby se Mira ujala.

"To bolo strašné..to bolo strašné.." opakoval Miro stále dokola a pokusil se co nejpohodlněji v autě usadit.
Měl pocit,že po vyšetření, které musel absolvovat se bolest milionkrát zhoršila, celého ho ovládal pocit potupy a kdyby mu to, před manažerem, který se evidentně s ničím nepáral, nebylo blbý rozplakal by se jako malý kluk.
Takhle špatně se necítil už ani nepamatuje.
...Dokonca mu bodli injekciu.... padal do mdlôb....zomieral a tá sestra mu naňho zízala...
Bolest neustupovala, naopak jakoby se stupňovala a Miro doslova zatínal zuby.
"Hovorili,že to préjde..hned" cedil mezi zuby a maličko poposedl.
"Neskuhrej furt, měl si jít hned.." sešlápl manažer plyn a zadíval se zpětného zrcátka na Dominika,který právě vyšel z noční lekárny.
"Máš to?" zeptal se sotva se Dominik usadil a odhodil několik krabiček vedle Mira na sedačku.
"To jesť nebudem.." cedil Miro dál mezi zuby, ale sotva se na něho manažer otočil s vražedným pohledem ve tváři, raději si další protesty odpustil.

"TAK!!!!!!.." zastavil manažer auto před Mirovo domem a znovu ho propíchl pohledem.
"A teď si vyber, bud tě tady vysadím a ty budeš jako beránek, dodržovat všechno co ti doktor řekl a neboooooooooo to otočím a vemu si k sobě domů a pohlídám si tě" pohodil v očekávání odpovědi proti Mirovi hlavou a sledoval jeho ikdyž plný bolesti vzpurný výraz obličeje.
"Já s ním budu.. von to brát bude, viď vole" přerušil Dominik stoupající napětí a maličkato do Mira drkl.
"Hm.." zabručel Miro a jak mu jen bolest dovolila začal se soukat z auta ven.
...Doma..len nech už je doma.... serie na svet...
"Fajn a varuju vás vova, žádný vojebávky, švára na to skapal a já tě potřebuju fit, čeká náš sposta práce.." dolehlo ještě k mirovo uším a ikdyž část toho co manažerřekl mu malinko zvedlo náladu ta druhá část mu doslova zastavila srdce.
..Skapal akoooooooooo..... polkl Miro a raději se už vůbec neotáčel.
Dominik ho sice ve chvíli doběhl, ale Miro byl jako zařezaný.

***

"Zdeničko já se hned vrátím, vyřešíme to, vydržte prosím vás" odešla její nadřízená z ředitelny a Zdena se s úsměvem pohodlněji posadila.
Noha jí bolela čím dál tím méně a ona se mohla konečně trochu lépe pohybovat.S Bublinou to sice ještě byl trochu problém, ale naštěstí jí moc pomáhala Ingrid.
...Nebýt jí... vzdychla Zdena a otočila se ke dveřím.
Rázné zaklepání a následné cvaknutí kliky jí vyrušilo z přemýšlení a ona se teď dívala na drobného tmavookého mladíka,který aniž by čekal na výzvu, rovnou vstoupil.
"Dobrý den.." pozdravil rozhlédl se...
"...já hledám paní ředitelku..." dodal a znovu se rozhlédl.
"Nooo teď odešla, jste se museli minout, mám něco vyřídit?..Nebooo počkejte chvíli.. se vrátí" vysvětlovala Zdena a se zájmen si mladíka prohlížela.
"Jé, já nemám moc čas...kámoš na mě čeká v autě, je mu blbě, byl u doktora...já to tu jen nechám, děkuju..." usmál se Dominik a položil na stůl před Zdenu, jakýsi papír.
"Dík.." dodal ještě a než stihla Zdena cokoli říct, zase za sebou dveře zavřel.
" Není za co.." pokrčila Zdena rameny a stočila oči na před sebou.
...Vypadá to jako neschopenka...že by Miro?...Co to ten kluk říkal? 6e kámošovi je špatně?.... přemýšlela a trochu víc se naklonila.
...Jasně neschopenka...Miroslav Šmajda....UROLOGIEEEEEE???!!!!!.......

"Tak čo?" zeptal se Miro sotva Dominik dosedl za volant a lehce vzdychl.
Už sice neměl takové bolesti, ale pocit potupy a ublíženosti ho ovládal víc než cokoli jiného.
Musel brát prášky....kapky... mazat si ho nečím co mělo ukrutně nazelenalou barvu a dokonce smrdělo tak,že se z toho zvedal žaludek, Dominik nad ním stojí jak policajt.... a teď ..teď mu ten doktor řekl...že znovu půjde na to šílený vyšetření...so mu ho namažou něčím lepkavým a pak po něm jezdí dalším ptákem a říkají,že se dívají dovnitř...
...Nieeee to nedá znova nieeeee... křičelo celé jeho já, ale při vzpomínce na svého manažera, který se mu 3x denně připomínal telefonem a neopomněl vždy dodat,že jeho švára na to zdechnul Mira vzpurnost rychle opouštěla a on se zas cítil jako utiskovaný a ubližovaný školáček.
"No nic no, sem to tam nechal..." vyrušil ho z přemýšlení Dominikův hlas, kterému se moc nechtělo vyprávět o tom,že tam ředitelka nebyla a on to vlastně nechal na stole před nějakou holkou a bez toho aby Mirovi věnoval nějaký další pohled šešlápl plyn.
"Dík kamoš.." spokojil se, ale Mirto i s touhle odpovědí a se zakloněnou hlavou zavřel oči.
Už nechtěl na nic myslet.
...Až príde domov pojde spať...má toho plné kecky.....

"Nějakej kluk, asi kámoš.." usmála se Zdena na otázku své nadřízené, jestli neschopenku donesl sám Miro a i ona se trochu usmála.
"No vida,že to jde..." dodala celkem tiše a otočila se ke Zdeně.
"Tak Zdeničko, je jasné,že Miro zatím nepřijde, tak ty hodiny nějak předěláme holt se budu muset taky zapojit...." dodala s myšlenkou že neučila, krom jedné hodiny, kterou vzala nedávno za Mira, ani nepamatuje a vytáhla ze šupliku velké desky.
"Tak...mrkneme na to.." desky otočila tak aby do nich viděly obě dvě a Zdena ačkoli už byla myšlenkami naprosto celá u Mira, lehce kývla.
...Co mu asi je? Říkal chřipka, ale bylo tam urologie...že by měl něco s ledvinama? ...Uvažovala a čím dál tím víc byla přesvědčená,že se za ním vypraví.....ikdyž si ted moc nerozumněli...přece jí taky pomohl..když to potřebovala.... a ten kluk říkal,že je mu blbě......néééé...musí se o něj taky postarat.......

Pokračování příště........
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Inka Inka | 3. dubna 2017 v 23:49 | Reagovat

Manažér prísne dohliada na to, aby Miro dodržiaval liečbu 8-O. Dominik sa rozhodol, že mu bude robiť ošetrovateľa, dúfam že ho Miro poslúchne :-). Zdena sa tiež rozhodla, že chce Mirovi pomôcť tak, ako jej  pomohol on. Neviem si ani predstaviť, čo bude Miro vyprávať Zdene, keď sa objaví pri dverách jeho bytu O_O.

2 Dia Dia | 5. dubna 2017 v 20:20 | Reagovat

No to bude Miro koukat, až k němu Zdenka naběhne 8-)

3 Linka Linka | 8. dubna 2017 v 17:27 | Reagovat

Švára zdechl :D :D :D  Pěkné ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama