KOMPLETNÍ POČET DÍLŮ KAŽDÉ POVÍDKY NALEZNETE V NAVIGACI...

Škola ro(c)ku 60.část

29. dubna 2017 v 16:08 |  Škola ro(c)ku
JAK JSEM SLÍBILA...ALESPOŇ JEDEN DÍLEK A ZNOVU SE MOC OMLOUVÁM, NEMÁM TED ZROVNA EXTRA OBDOBÍ A ANI MOC ČASU A VÍTE JAK TO JE KDYŽ SE DO NĚČEHO MUSÍTE NUTIT...TAK SE NA MĚ PROSÍM NEZLOBTE ..... :)


"Dáte si něco..kafe, čaj?" ujal se Dominik iniciativy zatimco Ingrid nejistě dosedla do křesla a Miro se opatrně posadil proti ní a prsty si přidržel rozvírající se župan.
"No..né..ja nevím to je jedno...vodu" vydechla Ingrid a očima se setkala s těmi Mirovými..
Jeho pohled byl nejistý a zatímco Ingrid se cítila trapně on ve svých pocitech pátral.
To,že Ingrid vidí byl docela rád, vlastně na ní párkrát myslel, ale v téhle situaci si nebyl jistý, že je tohle setkání zrovna ideální.
...Za iných okoľností by ju jednoducho niekam pozval...ale takto? A ešte aj Dominik sa do toho pletie...prečo..... uvažoval Miro a znovu si trochu přitáhl župan, který se mu neustále rozvíral v tom nejblbějším místě.
"Faaakt jen vodu a co ty kámo, cheš taky vodu?" přerušil Dominik trapnost situace a snažil se nevnímat napětí, které v místnosti vladlo.
...Možná to přehnal, vlastně neví co ti dva spolu mají a podle toho jak se teď oba tváří..asi nic moc...ale viděl přece,že když o ní začal mluvit jak se Mirec celý rozzářil...tak co to jako jéé?...... uvažoval Dominik a postavil na stolek tři malé lahve s vodou.
"Ještě vám přinesu sklenici" usmál se na Ingrid a bleskově se snažil vymyslet jak tyhle dva dovést k nějaké konverzaci.


Zdena ještě chviličku postávala u domovních dveří a sama nevěděla proč už vlastně nezazvonila.
....Vždyť proto sem přece jela né? Aby prostě šla nahoru a pomohla Mirovi, když je nemocný....určitě to potřebuje....ví jaké to je když je člověku blbě a není nikdo kdo by mu pomohl...tak co otálí... sice jí pak už neodepsal a prý žádnou pomoc nechce, ale určitě něco potřebuje...jestli má něco s ledvinama, musí hodně pít a být v klidu...ví to....a dietu.... její babička to tak měla....prohrábla si Zdena svůj krátký sestřih a znovu se zadívala na zvonek, který byl jistojistě Mirův.
"Tak jo..snad mě nezabije.." vyfoukla Zdena a opatrně přiložila prst na jeden ze zvonků.


Dominik, Ingrid i Miro sebou trhli, nejen že ani jedn z nich ještě nepromluvil, ale sotva Dominik dosedl do druhého křesla a chystal se říct něco duchaplného. Mirovo bytem se znovu rozlehlo drnčení zvonku.
"Tam jdu.." postavil se Dominik a Miro doslova zkrabatil obočí,
...Kto to ako je?... Nemá predsa meno na zvonku a každý vie, že vopred musí volať... mračil se Miro a očima sledoval Dominika který už vykročil směrem do předsíně.
"Počkaj to bolo dole.." uvědomil si Miro jaký drruh zvonění slyšel a i on se opatrně zvedl na nohy.
...Něco ho bolí a hodně.... sledovala Ingrid Mira a cítila se ještě trapněji.
...Co tu vlastně dělá...měla by odejít...je vidět,že mu není dobře a ona tu otravuje....sledovala dál jak Miro trochu těžce vykročil za Dominikem a i ona se zvedla na nohy.
"Hele nějaká Zdena.." projel Ingrid ušima Dominikův hlas a jakoby jí v ten okamžik projel tělem blesk.
...Ježiši Zdena.... jeho holka....co jí asi řekne,že tu dělá?... Musí pryč ..panikařila Ingrid a dvěma kroky stála vedle Mira i Dominika u vchodových dveří bytu.
"Tak.... já už musím jít" vyhrkla a chytla za kliku dveří, které ale byli zamčené a Ingrid jimi ve zmatku zalomcovala.
"Počkaj..kam ideš..." nechápal Miro a otočil klíčem v zámku.
"Nezlob se..já jsem zapomněla...musím.." usmívala se Ingrid křečovitě a očima sjela Dominika,který stále držel sluchátko domácího telefonu v ruce.
....Ježiš musela jí slyšet... tlouklo Ingrid srdce jako o závod a bez dalších slov vyběhla z Mirova bytu na chodbu.


"Haloooo..." naklonila se Zdena k domovnímu mluvítku a zaposlouchala se.
...Tohle Miro nebyl, jeho jakoby slyšela z dálky a nějaký ženský hlas...nerozumněla co říkají.... asi přišla nevhod.... začínalo i jí tlouct srdce o něco hlasitějí a k mluvítku se naklonila ještě o trochu víc.
"Haloooo Mirooo?" pípla už podstatně znejistěná a zaposlouchala se do škrochtání,které teď mluvítko vydávalo.
"No áááno.." zaznělo ale celkem srozumitelně a Zdena poznala Mirův hlas s dost nepříjemným podtónem
"Ahoj Zdena" skousla si Zdena spodní ret a nejraději by teď i ona vzala nohy na ramena.
"No ahoj čo potrbuješ." vyprskl Miro na kterého už toho začínalo být nějak moc a vykulil na Dominika, který ho sledoval, oči.
"Já...nic.ty jestli něco nepotřebuješ..sem ti přišla pomoct" slyšela Zdena teď už své srdce celkem hlasitě a strčila si nehet palce u ruky mezi rty.
"To si naozaj hodná Zdena,ale ja naozaj nič nepotrebujem, ďakujem..je o mňa postarané...bež odpočívať, tiež si chorá.." snažil se Miro zmírnit svůj tón, ale i tak bylo patrné,že Zdenina návštěva mu rozhodně po vůli není.
Chtěl rychle zavěsit a vykouknout na chodbu.
...Možno tam Inka ešte je.....najednou cítil,že nechce, aby jen tak odešla.

"Tak promiň.." pípla Zdena a do očí se tlačily slzy.
...Chtěla mu přece jen pomoct....chtěla ho i vidět...no, ano psal,že nic nepotřebuje, ale že jí takhle odpálí to opravdu nečekala.
"No nič sa nestalo...naozaj....maj sa..." zavěsil Miro sluchátko a jak nejrycheji to dokázal otevřel dveře svého bytu na chodbu.
"Inka?" zavolal do šera činžáku, ale odpovědí mu bylo jen hrobové ticho.
Ingrid stála jen opatro výš..v posledním patře a zadržovala dech.
...Ne Zdenu potkat nechce...počká až zajde k Mirovi do bytu a pak uteče.....Pokračování příště.......
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Dia Dia | 2. května 2017 v 12:59 | Reagovat

Tak to je situace, jsou všíchni jak praštěný, pořád nevědí co chtějí, všechno přehnaně řeší ... mohli si udělat fajn odpoledne ve čtyřech ... když už se tam takhle nečekaně sešli, Miro by se alespoň rozptýlil a nebylo by to tak trapné [:tired:] ... pak by se vidělo jak se to vyvine 8-). Naprostá neschopnost improvizovat :-?

2 Linka Linka | 2. května 2017 v 23:06 | Reagovat

To je ale prevít ten Miro.. rozehraje si to kde může a pak.. :( je mi jich líto obou holek :(

3 Inka Inka | 3. května 2017 v 19:20 | Reagovat

Škoda, že sa všetci nestretli a spolu neporozprávali :-(. Teraz si Ingrid stále myslí, že Zdena a Miro spolu chodia. Zdenka je zase nešťastná, že ju Miro nie celkom pekne odbil od dverí bez riadneho vysvetlenia 8-O. Ešteže aspoň Dominik bol taký zlatý a snažil sa situáciu zachraňovať :-). Som zvedavá, ako sa budú ich vzťahy vyvíjať ďalej ;-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama